Klinik Laboratuvar

Klinik Laboratuvar

Klinik Laboratuvar

Kocaeli Sistem Laboratuvarı Hekimlerimiz laboratuvar testlerini hastalıkların taranması, tanı konması, tedavinin seçimi, tedavinin izlenmesi ve hastalığın seyrinin izlenmesi gibi farklı birçok amaçla isteyebilir. Çalışmalar günümüzde hekimlerin hastalarıyla ilgili olarak verdikleri tıbbi kararların yüzde 60-70 kadarının laboratuar test sonuçlarına dayandığını gösteriyor. Bu nedenle tıbbi laboratuvarın en temel sorumluluğu, doğru ve tekrarlanabilir sonuçlar üretmek. Kocaeli Sistem Laboratuvar Grubu'muzda uyguladığımız "İç Kalite Kontrol Programı" ile test sonuçlarımızın doğruluk ve tekrarlanabilirliği  sağlanmaktadır.

Laboratuvarlar sürekli yenilenen cihazlarla donanımlı olmalıdır. Sonuçlar internal ve eksternal kalite kontrol sistemleriyle  kontrol edilmelidir. Normalden yüksek yada düşük bulunan testler gerekirse teyid için uluslararası kontrol programlarına dahil olduğu bilinen başka bir laboratuvara göndererek aynı sonucu görmek ve bunu hastaya ve ilgili doktora belgeleyebilme özgüvenine sahip olmaktır.

SPERM ANALİZLERİ

Sitemizde doğru değerlendirmelerini bulacağınız sperm analizlerindeki doğru sonuçları doktoru doğru işleme yönlendirmekte çok önemlidir. Sayının, hareket ve morfolojinin doğru verilmesi uygulanacak kısırlık tedavisindeki yolu belirlemektedir. Ayrıca aşılama dediğimiz yöntemde, doktorun doğru stimulasyonu laboratuvarda hazırlanan aşılama preparatının çok iyi şartlerde hazırlanmış olmasıyla desteklenir. Doktorlar, bunun bilincindedir ve istatistiksel olarak gebelik elde etme oranları yüksek olan laboratuvarlara hastalarını yönlendirerek başarıyı artırmaktakdırlar.

 

 

Laboratuvarımızda Hizmet Verdiğimiz Test Grupları
  • Biyokimya
  • Mikrobiyoloji
  • Seroloji
  • Sperm Analizleri
  • Tümor Markerlar
  • Patoloji
Mesaj Gönderin Hemen Ara